Демократія для дошкільнят: як виховувати активних громадян вдома?

Кожна маленька дитина у майбутньому стане доросли громадянином, який повинен буде приймати багато практичних рішень, в тому числі стосовно вибору курсу країни, її очільників та керівників. Тому дуже важливо ще з дитинства надавати певні знання, розтлумачувати поняття та направляти дітей. Як виховувати сучасних дітей, щоб через 10-15 років вони були повноправними громадянами суспільства з активними життєвими позиціями та безмежною повагою та любов’ю до своєї Батьківщини? Досить складне питання, над яким працює багато інституцій та інстанцій.

 

Дошкільні заклади та дитячі освітні центри повинні формувати у дітей певні вміння, знання та цінності, потреби, без яких людина не зможе стати активним членом громадянського суспільства та ефективно співпрацювати та взаємодіяти з владними органами. Звісно маленькі дітки у віці 5-6 років зовсім не замислюються над поняттями демократії, рівності та справедливості, але освітяни та, безумовно, батьки, мають дуже обережно, на прикладах з історії та цікавих фактах пояснювати малечі певні аспекти співіснування у суспільстві.

 

Як виховувати самостійність у дітей?

 

Батьки повинні зрозуміти, що маленька дитина-це особистість, з якою потрібно рахуватися та дуже обережно, без тиску та нарікань привчати малечу до певних навичок та вмінь. Вони допоможуть у майбутньому стати самостійними та повноцінними людьми, які приймають виважені рішення та відповідають за свої вчинки. Є декілька рекомендацій для батьків, які можуть допомогти їм у взаємодії з синами та дочками:

– визнавати особу дитини, не дозволяти стосовно них свавілля, як фізичного, так і емоційного плану;

– формувати адекватний рівень самооцінки, який дозволить дитині не залежати від чужої думки та сприймати себе, як варту уваги людину;

– долучати дітлахів до сімейних справ. Діти можуть брати участь у розв’язанні питань з приводу відпочинку та інших справ сім’ї;

– сприяти розвитку витривалості, терпіння, мужності, сміливості. Привчати досягати мети, яка була поставлена;

– вчити планувати, та вміти розкладати на маленькі частини великі справи;

– залучати до праці. Привчати дітей до виконання обов’язків по господарству;

– батьки повинні на власному прикладі показувати дитини модель спілкування між людьми, вміння знаходити консенсус у розв’язанні будь-яких питань, а також мати повагу до співрозмовника;

– сформувати у дитині людські якості: порядність, доброту, співчуття, відповідальність та взаємодопомогу.

 

Центр професійного розвитку в Харкові

 

Двері освітнього закладу завжди відкриті для батьків дідусів та бабусь, а також для маленьких дітлахів. Сьогодні в умовах вимушеної ізоляції центр пропонує проведення семінарів та занять у форматі онлайн, тому кожен може скористатися допомогою. кваліфікованих спеціалістів.

 

Діти – це наше майбутнє, тому дуже важливе змалечку прищеплювати їм любов до Батьківщини, основи етики та правильних взаємовідносин у демократичному суспільстві.