Чим зайняти дитину на карантині надовго?

Пандемія коронавірусу змусила всіх змалку до велика знаходитися в умовах вимушеної самоізоляції. У багатьох батьків виникає резонне питання: чим зайняти дитину на карантині? Не треба цілими днями валятися на дивані та витріщатися у телевізор чи екран монітора. Можна знайти безліч цікавих та корисних справ для дітей різного віку та статі. Зупинимося трохи докладніше на цікавих ідеях для дозвілля, які допоможуть дітлахам бути активними, розвиватися, пізнавати навколишній світ та залишатися емоційно стабільними та радісними.

 
Заняття для дітлахів у віці 1-2 років
 

Маленькі дітки до трьох років постійно потребують уваги рідних та близьких, тому для них можна організувати наступні сумісні ігри та розваги:

 

– будівництво дома з підручних засобів: подушки та пледи, покривала та ковдри, стільчики та стіл можуть стати чудовим матеріалом для спорудження дитячого затишного шалаша;

– банний день. Можна організувати для малечі цікаву гру по миттю улюблених іграшок у ванній та пральній машині;

– танці. Карантин дає можливість батькам з дітлахами вивчити різноманітні рухи, цікаві танки, та весело провести час. Процес танців принесе не тільки масу задоволення, але й дає можливість у невимушеній атмосфері фізично розвинутися.

 
Заняття для малечі у віці 3-5 років
 

Дитячі освітні центри пропонують батькам дітлахів, які вже досить добре вміють гратися самостійно, організувати різноманітні забави. Діти у цьому віці обожнюють все таємниче, у них дуже добре розвинена спостережливість та уява. Тому зробити “Театр тіней” для них бути дуже цікавою ідеєю. Вирізавши з картону різноманітні фігурки та зробивши певне освітлення у кімнаті можна розіграти дуже цікаве театральне дійство. Також сьогодні можна придбати безліч оригінальних розмальовок на різноманітну тематику. Розмальовки виховують в дітях спостережливість, увагу, вміння зосереджуватися на певних речах. Дівчаткам можна організувати в домашніх умовах салон краси: розсадити ляльок та м’які іграшки, зробити їм зачіски та масаж.

 
Дітки у віці 5-7 років
 

Дітлахи цього віку дуже люблять конструювати, тому придбання конструктора ЛЕГО стане досить доречним. Завдяки конструюванню досить добре розвивається уява та фантазія, діти можуть втілити у життя найсміливіші задуми та проєкти. Дуже цікавлять молодих дослідників найпростіші наукові досліди, які можна провести в умовах дому: виростити дерево з кристалів, динозавра з яєчка, пророщення різних видів насіння та споглядання за неймовірним чудом зародження нового життя. Центр професійного розвитку у Харкові завжди готовий поділитися цікавими ідеями з батьками, провести семінари на різноманітні теми, навчити правильного спілкування з дітьми. Професійні педагоги освітнього центру завжди раді поділитися своїми надбаннями та вміннями з дідусями та бабусями, татами та мамами. Головне, щоб батьки, які вимушені довгий час знаходитися з дітлахами в умовах замкнутого простору, мали витримку, емоційну стабільність, повагу та безмежну любов до своїх коханих чад.